Aktuāli

Iekārtu dzīve dīkstāves periodā

    SIA Prolux, atbilstoši šodienas apstākļiem, turpina ikdienas darbību un, ar mērķi nodrošināt sniegto pakalpojumu nepārtrauktību, turpina komunikāciju ar saviem klientiem. Rūpīgi sekojot līdzi informācijai par Covid-19 izplatību un jaunākajiem atbildīgo iestāžu ieteikumiem, ierobežojumiem, kuru rezultātā daudzas iestādes, uzņēmumi uz laiku, līdz ierobežojumu atcelšanai, ir pārtraukuši savu
darbību, kā rūpīgs saimnieks, vēlamies informēt par iekārtu uzturēšanas un iekonservēšanas darbiem dīkstāves periodā.
    Ar šo informējam, ka gadījumos, kad iekārtām nav veikti iekonservēšanas pasākumi, ilglaicīgas to neizmantošanas gadījumā, var veidoties gumiju un blīvju izžūšana, katlakmens izkalšana un citi bojājumi, kuri pēc iekārtu dīkstāves perioda, atsākot iekārtu lietošanu, var radīt tehniskas problēmas.
    Lai novērstu augstākminētās problēmas, zemāk norādām iespējamos bojājumus, kuri var rasties ilglaicīgas iekārtu neizmantošanas rezultātā un kā rīkoties šajā situācijā.

VEĻAS MAZGĀŠANAS IEKĀRTAS:

 •  Neizmantošanas gadījumā izžūst gumijas daļas, blīves, savienojuma vietas;
 • Gumijas daļas (piemēram – siksnas) var tikt bojātas no ilgstošas atrašanās vienā stāvoklī;
 • Nepieciešams no putekļiem attīrīt iekārtu, filtrus.

Nepieciešamās darbības trūkumu novēršanai:

 • Iekonservēšanas darbi (eļļošana, attīrīšana);
 • Iekārtas ieslēgšana (veikt pilnu žāvēšanas ciklu) – 1 (vienu) reizi nedēļā.

VEĻAS ŽĀVĒŠANAS IEKĀRTAS:

 • Neizmantošanas gadījumā izžūst gumijas daļas, blīves, savienojuma vietas;
 • Gumijas daļas (piemēram – siksnas) var tikt bojātas no ilgstošas atrašanās vienā stāvoklī;
 • Nepieciešams no putekļiem attīrīt iekārtu, filtrus.

Nepieciešamās darbības trūkumu novēršanai:

 • Iekonservēšanas darbi (eļļošana, attīrīšana);
 • Iekārtas ieslēgšana (veikt pilnu žāvēšanas ciklu) – 1 (vienu) reizi nedēļā.

VEĻAS GLUDINĀŠANAS IEKĀRTAS:

 • Veļas gludināšanas ruļļiem, ilgstoši tos nelietojot, statiskas gultņu nevienmērīgas slodzes rezultātā, iespējama paaugstināta vibrācija no kustīgām detaļām, kuras ilgstoši netiek kustinātas, eļļotas;
 • Tvaika gludekļiem – tvaika tvertne nedrīkst būt iztukšota un sausa.

Nepieciešamās darbības trūkumu novēršanai:

 • Iekārtas ieslēgšana – 1 (vienu) reizi nedēļā.

VIRTUVES APRĪKOJUMS:

 • Krāsni, ledusskapi, saldētavu, auksto galdu nepieciešams atbrīvot no produktiem, durvīm un/vai atvilktnēm ir jābūt atvērtām, lai nodrošinātu iekārtas ventilēšanos, gumijas nedrīkst būt saspiestā stāvoklī. Gumijām ir jābūt attīrītām no netīrumiem.

IEKĀRTAS AR IEKŠĒJO BAROŠANAS ELEMENTU:

 • Iekārtām, kurām ir iekšējais barošanas elements ir nepieciešams patstāvīgs vai arī regulārs elektriskās strāvas pieslēgums, kas nodrošina barošanas elementu uzlādi un uzstādīto iestatījumu saglabāšanu. Sarežģītākām iekārtām ar sarežģītu elektronisko vadības sistēmu,
  ilglaicīgas nelietošanas gadījumā, atsākot to lietot, var rasties nepieciešamība iepriekš uzstādīto parametru iestatīšanai no jauna.

   

    Lai pēc iekārtu dīkstāves perioda varētu bez papildus ieguldījumu veikšanas turpināt iekārtu izmantošanu, iesakām preventīvi veikt iepriekš minētās darbības. Iepriekš norādītās darbības ir iespējams veikt ar lietotāja spēkiem, bet gadījumā, ja esat gatavi uzticēt šo darbību veikšanu tehniskajiem speciālistiem, SIA Prolux servisa inženieri nodrošinās šo darbu izpildi atbilstoši ražotāja noteiktajam.
    SIA Prolux ir ražotāju autorizēts specializētu rezerves daļu piegādes un pakalpojumu sniegšanas partneris. Ražotājs iesaka izvēlēties labāko iespējamo iekārtu labas izmantošanas modeli, un mēs garantējam būt kopā ar jums un jūsu iekārtām, kamēr vien jūs paši esiet atbildīgi attiecībā uz iekārtu lietošanu un uzturēšanu. Mēs nevaram ietekmēt globālos procesus pandēmijas ierobežošanā, bet savā ietekmes lokā rūpējamies, lai mūsu klientu iekārtas kalpotu ilgstoši un ikdienas sniegtie pakalpojumi kļūtu par sakārtotas vides sastāvdaļu.

Prolux, SIA
VRN: LV40003471371
Adrese: Smiltnieku iela 2, Mārupe, Mārupes novads, LV-2167